Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Велобагажники THULE

Огляди

13.06.2014

Велобагажники THULE

Велобагажники THULE

Велосипед, як засіб пересування, дає свому власнику ні з чим не зрівняне відчуття свободи - свободи від дорожніх корків, заправок, навіть від доріг. Адже будь-яка стежка в лісі, в парку, а іноді й бездоріжжя - для велосипедиста є часом кращими забрудненої, забитої машинами, траси. Тим не менш, будь-який велосипедист рано чи пізно зіткнеться з необхідністю перевезення двоколісного друга, в тому числі й на автомобілі. Адже найчистіше повітря, найцікавіші маршрути знаходяться далеко від міста.
Перевезення велосипеда в багажному відсіку, нехай навіть великому - далеко не найкраще рішення цієї проблеми. Незручність у тому, що є висока ймовірність пошкодити чи забруднити салон. Набагато краще скористатись спеціальними пристосуваннями для транспортування велосипеда - автомобільними велобагажниками, або правильніше, автомобільними велокріпленнями. Про велокріплення, їх різновиди та призначення й написана ця стаття - стисло та найважливіше.
Різноманіття багажників для перевезення велосипедів ми розглянемо на прикладі асортименту, який пропонує шведська компанія THULE, широкий вибір якої представлено на нашому сайті.

Thule TH 591  Thule TH 929  Thule TH 9103

Умовно, всі велокріплення можна розділити на кілька типів за способом їх встановлення на автомобіль:
- Встановлення на дах; 
- Встановлення на фаркоп; 
- Встановлення безпосередньо на задню частину (5-ті двері) автомобіля; 
Ми розглянемо кожен тип окремо, обумовивши як переваги і недоліки самого способу кріплення, так і відмінності всередині кожного типу.

Велокріплення на дах

Мабуть, найпоширеніші в нашій країні. Склалося це, швидше за все, історично: перевезення велосипеда на верхньому багажнику - "найстаріший" варіант транспортування велосипедів; друга причина в тому, що багато користувачів вважають цей вид кріплень найдешевшим, хоча це і не завжди так.
Ціна велокріплень на дах може відрізнятись залежно від моделі. Дорожчі моделі, переважно, мають більш універсальний механізм утримування велосипедів (дозволяє закріпити будь-який тип велорами) витримують більші навантаження, зроблені з легких композитних матеріалів, мають особливості механізму, які дозволяють швидше закріпити велосипед. Одне велокріплення розраховане на утримування одного велосипеда. У випадку з велобагажниками THULE, профіль поперечини значення не має. Кріплення THULE мають унікальну систему що запобігає викраденню як кріплення, так і "вантажу", все фіксується надійними замками "на ключ".

Велобагажник на дах


Велокріплення на фаркоп

У кріплень на фаркоп є досить велика (але не єдина) перевага перед своїми побратимами «з даху» - встановлювати на них велосипеди набагато легше, адже підняти 10 - 15 (а то і всі 20) кілограмів на дах, а потім ще й закріпити - задоволення сумнівне. Є й інші плюси. Вони завжди розраховані на перевезення не одного, а відразу двох-трьох (а то й чотирьох!) велосипедів. А практика показує, що захоплення велолюбителів рано чи пізно захоче розділити "друга половинака", друзі , родичі. Купувати друге, третє кріплення на дах? Тут варто задуматись наперед...
Дані велокріплення являють собою стійки, що йдуть вгору від механізму затиску (він одягається на наконечник фаркопу і фіксується на ньому затиском), від якого відходять кронштейни. На них «нанизуються» велосипеди, які потім фіксуються на них хомутами, а внизу - стяжкою. Викраданню кріплень та велосипедів запобігає спеціальна система замків, які замикаються одним ключем - ніяких "звичайних" велозамків, колодок чи інших додаткових засобів безпеки не потрібно!
Ну а якщо у Вас таки немає причіпного пристрою (фаркопу), а велосипеди Ви хочете возити тільки ззаду? Можливо, на дах Вашого автомобіля складно поставити поперечини, або автомобіль настільки високий, що піднімати туди велосипеди більш ніж незручно? Тоді Вашим вибором будуть кріплення що встановлюються на задні двері.

Thule на фаркоп


Кріплення на задні двері

Вони закріплюються на кришці багажника, або на дверях багажного відсіку, за допомогою спеціальних гаків. Підходять для автомобілів з козовом хетчбек, вагон (універсал) та багатьох позашляховиків. Велосипеди кріпляться так само, як і у випадку з конструкціями на фаркоп. При цьому вага кріплень і розміри в складеному стані зазвичай менші «фаркопних» аналогів. Ціна кріплень такого типу знаходиться орієнтовно "посередині", між кріпленням на дах та кріпленням на фаркоп.Як бачите, сказати однозначно, який тип кріплення є кращим, неможливо. Все залежить від того, які фактори особисто для Вас є визначальними, адже поняття «зручності перевезення велосипеда» у кожного - своє. Сподіваємось, тепер Вам буде простіше зробити свій вибір. Вдалого Вам вибору та приємної дороги!

Варто пам'ятати!

  • Велосипед, закріплений на автомобілі (без різниці - на даху чи ззаду), створює серйозний аеродинамічний опір. Не варто створювати зайві навантаження на кріплення, рухаючись з великою швидкістю;
  • Долайте перешкоди обережно - це радять усі виробники велокріплень. Великі динамічні навантаження не йдуть на користь ні автомобілю, ні кріпленню, ні велосипеду;
  • Найнеприємніше трапляється з тими, хто забуває, що їде з велосипедом, адже габарити автомобіля відчутно збільшуються. Непоодинокі випадки, коли "забудькуваті" водії з велосипедами на даху намагаються заїхати в гараж. Того, хто перевозить «двоколісного друга» на задньому кріпленні, також можуть чекати неприємні сюрпризи - але вже при русі заднім ходом. До речі, тут можна завдати шкоди не лише свому вантажу і кріпленню, а й наприклад, іншому автомобілю, який недоречно опинився позаду.
  • Будьте обережні!

Thule Bike Trip