Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Вибір масла для автомобіля

Огляди

11.06.2015

Вибір масла для автомобіля

Моторне масло відіграє важливу роль в процесі експлуатації двигуна автомобіля, адже його основна функція − змащування внутрішніх деталей мотора, створення тонкої плівки на поверхні деталей, між якими відбувається тертя, та утримування продуктів згорання палива і часточок металевої стружки.
Саме тому до вибору автомасла слід підходити дуже ретельно, дотримуючись рекомендацій виробника автомобіля та беручи до уваги експлуатаційні характеристики виробників мастильних матеріалів.

При виборі авто масла обов’язково зверніть увагу:
1. На тип двигуна автомобіля та на рік його випуску.
2. На умови експлуатації авто.
3. На ступінь зношеності двигуна (тобто його пробіг).
4. На сумісність застосованих у моторі матеріалі із конкретними видами масел.

Авто масло
 

Для того, щоб безпомилково підібрати моторне масло для Вашого автомобіля, беріть до уваги такі критерії:

1. Вид масла.

За цим критерієм авто масла поділяються на:
-       мінеральні − вони володіють хорошими мастильними властивостями лише за низьких температур або ж у поєднанні із різними присадками, підходять до будь-яких типів двигуна та мають невисоку вартість.
-       синтетичні − забезпечують відмінну роботу двигуна у різних температурних режимах, добре захищають двигун від зносу, характеризуються підвищеною стійкістю, проте мають вищу ціну.
-       напівсинтетичні − суміш двох попередніх типів масел, мають покращену в’язкість, ефективні при запуску холодного двигуна.

Вибираючи масло для автомобіля за цим критерієм, звертайте увагу на рекомендації
виробника Вашого автомобіля, адже масла високого класу можуть бути несумісними з застарілою конструкцією двигуна.

2. В’язкість автомасла.

В’язкість моторного масла − це одна із найважливіших його характеристик, саме від неї залежить легкість пуску холодного двигуна при низьких температурах.
Класифікація за цим критерієм, розроблена Американською асоціацією автомобільних інженерів (SAE), передбачає поділ авто масел за в’язкістю на зимове, літнє та всесезонне. Зимове масло для автомобіля позначається літерою W та числом перед нею, наприклад, SAE0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W; літнє − числом: SAE20, 30, 40, 50, 60; всесезонне − це комбінація двох попередніх видів: SAE5W30, SAE10W-40.
Найбільш поширеними видами автомасел є мастила із в’язкістю 5w30,5w40 та 10w40 − саме вони забезпечують надійну та безперебійну роботу двигунів усіх типів автомобілів.

3. Класифікація API.

Класифікація API (American Petroleum Institute − Американського інституту нафти) виділяє дві категорії моторних масел: “S” (service) − для бензинових двигунів і “С” (commercial) − для дизельних. Друга буква латинського алфавіту поруч із вищезазначеними літерами вказує на якість моторного масла. Зверніть увагу, чим далі літера від початку алфавіту, тим якісніше масло.

Класифікація автомасел API розподіляє масла:
- для бензинових двигунів: SG(1989), SH(1993), SJ(1996), SL(2001), SM(2004) − у дужках зазначено, для двигунів починаючи з якого року випуску рекомендується такий клас масел.
- дизельних двигунів: CD(1955), CD-II(1987), CE(1987), CF(1994), CF-2 (1994), CF-4 (1990), CG-4 (1995), CH-4 (1998), CI-4(2002).
Цифри 2 і 4 означають, що масло призначене для двох- і чотиритактних двигунів, а маркування SJ/CH-4 вказує на те, що масло є універсальним і може застосовуватися, як у бензинових, так і дизельних двигунах.

4. Класифікація AЄВA

Класифікація AЄВA (Асоціація Європейських виробників автомобілів) більш повно характеризує можливості застосування моторних масел і приділяє більшу увагу протизносним властивостями масел: буква А позначає придатність для бензинових двигунів, В і Е − для дизельних, а чим більша цифра поруч, тим кращі характеристики масла. Через дефіс вказується рік затвердження або зміни специфікації, напр., А1-96, А2-96, А3-96, А4-98, А5-2002 − масла для бензинових двигунів легкових автомобілів, мікроавтобусів;  B1-96; B2-96; B3-96, B4-98, В5-2002 − масла для дизельних легкових автомобілів, мікроавтобусів; E1-96, E2-96, E3-96, E4-98, Е4-99, Е5-99 − масла для двигунів вантажівок. Новий клас авто масел Спридатний для використання як у бензинових, так і в дизельних двигунах.

Моторне масло для авто
 

На ринку авто масел пропонується продукція різноманітних класів, існує безліч марок і виробників, які представляють масла різної якості.
Рекомендуємо Вам звернути увагу на автомасло Castrol − досконалий продукт, призначений для максимального захисту двигуна Вашого автомобіля, незалежно від умов його експлуатації; Mobil − лідер серед синтетичних моторних масел, який забезпечить  ефективну роботу двигуна і захищає його навіть у найбільш екстремальних умовах; Total − лінійка моторних масел, яка нараховує більш як 20 найменувань для усіх типів легкових автомобілів.
В Інтернет-магазині Era Parts завжди в наявності широкий асортимент моторних масел за доступною ціною. Ми надамо Вам кваліфіковану інформацію щодо вибору автомасла та допоможемо підібрати масло, яке якнайкраще підійде до двигуна Вашого автомобіля.