Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Автомобільні холодильники

Огляди

20.06.2013

Автомобільні холодильники

Автомобільна термопродукція
 

Термобокс пікнік

Готуючись до відпочинку на природі, чи подорожуючи на море автомобілем та не тільки, ми завжди беремо з собою продукти харчування. А для того, щоб вони не зіпсувались та не втратили свої властивості потрібен автохолодильник або спеціальна сумка-термоконтейнер.
 

Вибір холодильника для подорожі залежить від декількох факторів:


-      Тривалість мандрівки
Для недовгої подорожі тривалістю в один день достатньо буде розмістити продукти у сумці-холодильнику.
Сумка-холодильник виготовлена з теплоізоляційного матеріалу та здатна підтримувати необхідну температуру протягом 12 годин.
Більш дорогим варіантом підтримання температури є термоконтейнер. Він здатний підтримувати тепло чи холод від 12 до 72 годин.
Якщо подорож обіцяє бути довгою, то потрібен холодильник, що працює від автомобільної або побутової електромережі.
 
-      Умови роботи та важливість підтримання температури
Якщо температура довкілля є дуже високою а продукти чутливими до перегрівання, то найкращим вибором буде автохолодильник компресорного типу. Проте, компресорні холодильники не пристосовані до сильних вібрацій, струсів та кренів, тому подорожі бездоріжжям є для них небажаними.
 
Великий автохолодильник

-      Кількість продуктів
Одній людині достатнім буде об’єм від 3 до 7 літрів. Сім’ї чи компаніїз трьох та більше осіб вже знадобиться холодильник об’ємому 30-40 літрів.

-      Ціна
Ціна залежить від об’єму холодильника та різниці температур, яку він може забезпечити між внутрішнім об’ємом та довкіллям. Найдешевшими є сумки і контейнери. Найбільш дорогим та ефективним варіантом є автомобільні холодильники компресорного типу.
 

Типи автохолодильників:

Сумки-холодильники та сумки-контейнериЇх також часто називають ізотермічними. Назва походить від того, що вони не можуть виробляти холод чи тепло, а лише підтримують початкову температуру: сумка-холодильник – за рахунок теплоізоляційного матеріалу, а сумка-контейнер ще й завдяки доданим акумуляторам холоду, які при нагріві також можуть слугувати акумуляторами тепла. Їх перевагою є низька ціна. Недоліком можна вважати невеликий термін зберігання продуктів, хоча при короткотривалих поїздках він буде непомітним.
 
     Campingaz Foldn Cool Classic 20L   GioStyle Shiver 26 Акумулятор холоду HELADOR

Термоелектричні холодильники. За рахунок проходження струму по пластинах з напівпровідника утворюється так званий ефект Пельтьє. Повітря навколо однієї пластини нагрівається, а іншої охолоджується. При зміні полярності струму пластини змінюють свій режим на протилежний. Тому такий холодильник не лише охолоджує, а й підігріває продукти. Перевагою такого холодильника є відсутність рухомих частин та носія холоду, що робить його нечутливим до вібрацій, струсів чи кренів. Недоліком такої системи можна вважати повільне нагрівання чи охолодження. Температура при нагріванні всередині контейнера може перевищувати +50°С. А різниця між температурою пластин при охолодженні та довкіллям складає приблизно 20°С. Витрата струму при такому типі роботи є найбільшою, але при цьому рівень шуму – нульовим. Об’єм термоелектричних холодильників може складативід 1 до 50 літрів.
 
EZETIL E-16Waeco TropiCool TC-35FL

Компресійні автохолодильники або холодильники компресорного типу. Принцип роботи є ідентичним до побутового холодильника. Такі прилади можуть мати доволі великі об’єми камер, стабільно підтримують температуру і є доволі економічними. До недоліків можна віднести високу чутливість до кренів, ударів та вібрацій, що робить їх використання в подорожах по бездоріжжю практично неможливим.
Waeco CDF-35Waeco CDF-18

На що варто звертати увагу при виборі конкретної моделі:
-   Продумати заздалегідь місцерозташування холодильника в автомобілі таким чином, щоб він не знаходився під постійним впливом прямим сонячних променів.
-      При під’єднанні холодильника важливо, щоб у нього був достатньо довгий кабель живлення та система захисту від повного розрядження автомобільного акумулятора.
-      Враховувати варто не лише об’єм, а й форму. Вона повинна дозволяти розміщати контейнери та пляшки зручного Вам розміру. Зручними є моделі з додатковими відсіками в кришці.