Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Фари та безпека на дорозі

Огляди

05.05.2014

Фари та безпека на дорозі

Не секрет, що більше половини аварій трапляється через погану видимість. Причому, не тільки ввечері чи вночі. За оцінками спеціалістів, використання фар денного світла зменшує кількість летальних випадків у ДТП на 25%, особливо, якщо йдеться про ДТП за участю пішоходів.  
Фари 1
Зрозуміло,  що не останню роль в питаннях безпеки на дорозі відіграють фари. Саме тому вони щороку стають яскравішими та потужнішими. І саме тому щороку з’являються нові системи адаптивного світла, поворотних фар тощо.
 
Попри те, що найпоширенішими на ринку є прості фари з галогенними лампами та лампами розжарювання, за будь-якого вибору саме їх якальтернативу відкидають першими через недостатню ефективність. Вибір між ксеноновими та світлодіодними фарами, у свою чергу, дається водіям значно складніше. Адже останні є найновітнішими з усіх представлених на ринку і встановлюються переважно на автомобілі преміум класу, у той час, як за популярністю перше місце вже кілька років посідають виключно ксенонові фари.
 
У зв’язку з такими суперечностями, ми вирішили допомогти Вам із вибором та спробувати визначитись, які ж саме фари є кращими – ксенонові чи світлодіодні.
 
Ксенонові фари вперше були встановлені на BMW 7 1991 року. Вони поступово зайняли перше місце за популярністю і залишаються на ньому і донині. Характерною ознакою ксенонових фар інколи помилково вважають синій відтінок, який насправді виникає з часом через специфічну окалину. Синій колір не надає якихось особливих переваг і є нічим іншим, як ознакою старіння колби.
 
Фари 2

У порівнянні з галогенними, ксенонові фари є більш ефективними, «дальнобійними» та здатні освітлювати значно більший простір. Ксенон дає 3 000 люменів (яскравість - 90 mcd/m2), і при цьому служить вдвічі довше ніж галогенні фари, використовуючи при цьому менше енергії, а отже і пального.
 
Основними недоліками ксенонових фар є занадто яскраве світло, відблиски якого можуть стати причиною аварій, а також те, що деякі ксенонові фари містять токсичні речовини, що мають негативний вплив на навколишнє середовище.
 
Щодо світлодіодних фар, то вони з'явились ще в 2004 році, проте першою моделлю, що була повністю оснащена світлодіодними фарами, стала лише Audі R8. Сьогодні їх встановлюють як додаткову опцію та найчастіше використовують на гібридах, де електроенергія відіграє ключову роль.
 
Фари 3

Світлодіодні фари не виділяють тепла, випромінюючи тільки світло, а завдяки малим розмірам  світлодіодів, з яких вони складаються, можуть встановлюватись на місце будь-яких фар.
За ефективністю світлодіодні фари сьогодні перебувають між галогенними та ксеноновими. Однак при цьому світлодіоди здатні досягати великої температури світла, що робить їх потенційними джерелами світла і для головної оптики автомобілів.
Окрім того, світлодіоди не мають спіралей, електродів та інших елементів, що зношуються. Вони волого- і пилонепроникні та не піддаються вібраціям. Все це робить їх не лише економними, але й доволі довговічними (до 100 тис. годин).
Утім навіть враховуючи все це, назвати світлодіодні фари ідеальними чи найкращими не можна. Їхніми основними недоліками є доволі висока вартість та затемнення, яке вони створюють перед бампером.
 
А значить, і вибір між типом фар сьогодні, по суті, зводиться до вибору між тим, чим і заради чого ви готові пожертвувати.  І залишається лише сподіватись, що згодом виробники зможуть його полегшити.