Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

GPS - навігатори

Огляди

26.12.2012

GPS - навігатори

GPS Навігатори

 

Навігатори

 
В умовах сучасного ритму життя дуже важливо мати змогу швидко та зручно пересуватись. Тому,аби вільно рухатись великим містом, оминаючи корки й тягучки, чи відвідувати різноманітні закутки країни, при цьому не витрачаючи на пошуки потрібного шляху багато часу, вартує підшукати собі надійного помічника. Ним з легкістю може стати GPS-навігатор, що має значно більше переваг ніж масивні та незручні карти. Завдяки цьому пристрою можна спланувати оптимальний маршрут і отримати покрокові інструкції руху. Більшість GPS-навігаторів також дозволяють вибирати певні налаштування - найкоротшу дистанцію чи мінімальний час в дорозі.
Якщо буквально декілька років тому – навігатор в авто був радше предметом розкоші, то тепер він став необхідністю. Тим паче, що сьогодні, з ростом конкуренції на ринку, ціни на GPS-навігатори поступово знижуються, що дозволяє вибрати оптимальну як за ціною, так і за спектром функцій модель.
То ж як серед великого розмаїття пропонованих моделей та брендів віднайти той продукт, що буде відповідати усім вашим вимогам?
 
 Стаціонарні GPS навігатори

Перш за все вартує знати, що навігатори діляться на дві основні групи: портативні (автономні) та стаціонарні (вбудовані). Основна різниця між першими та другими полягає в способі використання, так як автономні навігатори можуть працювати без підключення до бортової мережі автомобіля й мають вбудований акумулятор, що дозволяє використовувати навігатор в автономному режимі. На відміну від вбудованих, портативні GPS не потребують встановлення в спеціальних сервісних центрах, адже не вимагають втручання в конструкцію автомобіля. Тому встановлення такого навігатора в авто займатиме у вас не більше хвилини щоразу, як виникне в цьому необхідність. Ба більше, портативний навігатор можна використовувати поза автомобілем не лише за своїм прямим призначенням, але як мультимедійний програвач. Саме тому, пристрої першої групи займають левову частку на ринку автомобільних GPS-навігаторів.
 
Спочатку вартує визначтись із набором функцій, якими має бути наділений навігатор для оптимального та комфортного користування.
 
GPS Екран нічний режим
 

Дисплей
 
Насамперед, увагу слід звернути на дисплей, адже саме на нього найчастіше дивиться водій. Для якісного зображення краще вибирати екран з високою роздільною здатністю. Вона повинна бути не нижчою ніж 480х272, адже  від цього залежить чіткість та деталізація передачі картинки й зчитування відеоінформації.
Не менш важливим є величина діагоналі дисплею, оскільки під час руху, зчитування інформації має відбуватися максимально швидко, тобто з першого погляду. Для цього автомобільний навігатор повинен мати дисплей не мешне ніж 4,3 дюйми в діагоналі. Оптимальним вважають від 4,3 до 6 дюймів. Хоча, якщо ви плануєте використовувати навігатор, як мультимедійний програвач, чи планшет з підтримкою WI-FI, то в цьому випадку кращою буде діагональ від 5 до 7 дюймів.
Дуже важливо, щоб екран мав антиблікове покриття, що дозволяє бачити зображення в сонячну погоду. Добре, якщо навігатор володітиме здатністю перемикання з денного зображення на нічне, адже в темний час доби яскравість світла дисплею буде відволікати Вас від водіння.
Також, GРS-навігатор повинен міцно кріпитися до лобового скла автомобіля, і не падати з нього при проходженні дорожніх нерівностей. 
 
GPS карта памяті
 

Карти та пам’ять
                 
Потрібно звернути увагу й на вмонтовану карту й об'єм пам'яті, бо від цього також залежить ефективність пристрою. Хоча сучасні навігатори найчастіше вже мають карти доріг України та Європи, та незайвим буде уточнити, мапи якого регіону вже завантажені в пристрій, і чи є можливість встановити додаткову карту. Що ж до об'єму пам'яті, то від нього залежить кількість інформації та рівень деталізації карт, а також кількість мультимедійних додатків для перегляду фотографій, відео та ін. Стандартно навігатори можуть мати карти пам'яті від 64 Мб до 1 Гб, та в деяких пристроях є можливість збільшення цього об'єму.
Перед покупкою вартує протестувати навігатор на швидкість пошуку супутників.
Потужність вбудованої батареї є другорядним фактором при виборі пристрою, якщо ви не плануєте використовувати GPS поза авто. 
 
GPS Функції
 

Додаткові функції
 
Однією з популярних додаткових функцій GPS-навігатора вважається підтримка голосових команд, що дозволяє управляти роботою навігатора під час руху лише голосом, не вводячи жодних даних вручну.
Більшість автомобільних навігаторів містять інфомацію не лише про стан доріг, але і про розташування автозаправок, готелів, ресторанів, банкоматів та деяких туристичних пам'яток.
Та останнім часом навігатори окрім первинної функції дороговказа, перебрали на себе й цілу низку інших. Останні моделі GPS є своєрідними мультимедійними центрами з можливістю персональних комп'ютерів відтворення відео- та фотофайлів. Це дозволяє переглядати фільми у дорозіпрямо на моніторі пристрою. Якщо ж ваша модель навігатора підтримує WI-FI, то у Вас буде можливість працювати в інтернеті не виходячи з авто.
Також, деякі моделі GPS-навігаторів пропонують власникам автомобілів ще й  сумісність з мобільним телефоном за допомогою Bluetooth, сумісність з iPod, а також FM-приймач та mp3-плеєр.
Ще однією додатковою функцією навігаторів дещо вищого класу є наявність відеореєстратора, а також інтегрованість самого пристрою  в дзеркало заднього виду.
Навігатор з функцією автомобільного відеореєстратора повинен бутивстановленим по центру лобового скла під прямим кутом, однак це не тільки погіршить огляд для водія, але і не дозволить використовувати його як навігатор, оскільки в робочому стані, дисплей навігатора обов'язково повинен бути розгорнутий до водія. Натомість навігатор інтегрований в дзеркало заднього виду практично виключає оптичні перешкоди у вигляді відблисків та краще  приймає сигнали від супутників і що важливо, таке розташування вкрай зручнедля зчитування відеоінформації. Такий навігатор не вимагає  постійних маніпуляцій: зняття і встановлення, тому дуже зручний у використанні.
Серед популярних в Україні брендів сьогодні лідерство тримає фірма Garmin, яка забазпечує вимоги та бюджет будь-якого покупця. Вибравши цей бренд, ви отримуєте не тільки якісну навігацію, але й цілий ряд додаткових функцій, тому навігатор стане вірним помічником у довгій дорозі.
Виробники ЕasyGo, Tenex,  Prology пропонють легкі в користуванні та стильні пристрої за помірну ціну. До більш бюджетних, але надійних та зручних пристроїв навігації відносяться товари фірм  Digital, GoClever, PalMann, Mystery.