Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Ксенонове світло

Огляди

24.01.2013

Ксенонове світло

Ксенонове світло

 

Ксенонове світло

Бажання встановити ксенон вже давно не вважається чимось надзвичайним. На українському ринку представлена продукція багатьох брендів, зокрема INFOLIGHT, KAIXEN, MICHI, SHO-ME та ALLADIM, які ви можете знайти на сайті нашого інтернет-магазину.
Багато сучасних автомобілів комплектуються ксеноновим світлом ще на заводі, ще раз підтверджуючи той факт, що обрираючи ксенонове світло замість галогенових ламп Ви залишитесь у виграші. Переваги ксенону можна коротко підсумувати у такі тези:
  • Ксенон вдвічі яскравіший
  • Ксенон має у 10 разів більший ресурс
  • Ксенон береже очі водія
  • Ксенон робить керування автомобілем комфортнішим і безпечнішим
  • Ксенон – символ престижу
  • Ксенон береже ресурси Вашого автомобіля
  • Ксенон доступний кожному!

Детальніше про те, що таке ксенонове світло в автомобілі, його складові та переваги над галогеновими лампами ми розглянемо у цій статті.

Ксенонова лампа складається з двох скляних колб (для запобігання забрудненню, різких змін температур, різниці тиску – 30/120 атмосфер у вимкненій/увімкненій лампі) – зовнішній і внутрішній. Внутрішня заповнена сумішшю газів, основу складає ксенон. Саме від того, якими є складові цього газового «коктейлю» залежить багато параметрів лампи: швидкість загорання, температура світла та інші. В якісних колбах використовується кварцове скло. Зверху і знизу до внутрішньої колби підведені два провідники, на яких і виникає різниця потенціалів у момент розпалу.

Блок управління ксеноновими лампами (по-іншому «блок розпалу», правильно – «баласт») контролює напругу, необхідну для підтримки горіння лампи. Чим «мудрішим» є блок, тим краще він здійснює цей конроль. Наприклад, деякі блоки підтримують на виході необхідну напругу, навіть якщо на вході вона змінюється від 8 до 32 вольт.

Бі-ксенонова лампа – це рухома колба лампи, яка забезпечує повноцінні режими дальнього та ближнього світла. Дальність дії фари досягає 300-400м без ефекту осліплення, тому можна успішно використовувати її в обох режимах.
Біксенон


Температура світла ксенону:

Багато людей при словах «температура світла» не можуть уявити, як пов’язана температура і колір, що випромінює лампа. З точки зору фізики, світлова температура – це температура поверхні джерела світла, а саме від неї залежить спектр світла.
Людина найкраще бачить при світлі, спектр якого є максимально наближеним до природного, тобто сонячного.
Світлова температура ксенонового світла максимально наближена до сонячного (маються на увазі лампи 6000К), тому при ксеноновому світлі водій чіткіше розрізняє об’єкти на дорозі, а оскільки промінь ксенонового світла є набагато ширшим від звичайного, то покращується видимість предметів на обочинах.


Відтінки світіння:

Світло ксенонової лампи 6000К є найбільш білим, спектр лампи 7000К ближче до фіолетового, а 8000К – це синє світло. Враховуючи відгуки користувачів ксенонового світла, можна порадити комплекти 7000К і 8000К тим, хто майже не виїздить за межі міста, оскільки видимість при їх світлі помітно гірша ніж при комплектах 6000К.
 
Колір ксенону

Ксенонове світло нині встановлюється на усіх конвеєрах світу, оскільки воно має ряд переваг, які більш детально можна навести у таблиці:
 
Параметр Галогенові лампи Ксенонові лампи
Яскравість світла 1500лм (люменів) 3200лм (люменів)
Колір 3200К (жовтий) 4300К (світло жовтий), 5000К (білий), 6000К (голубий), 8000К (світло фіолетовий)
Енергоспоживання 55 В 35 В
Довговічність Приблизно 400 годин Приблизно 3000 годин
Надійність Небажані удари та трясіння, нитка накалу може перегоріти Нитки накалу немає, не бояться ударів та трясіння
Швидкість увімкнення Моментально Набір яскравості триває кілька секунд. Неможливо «моргати»
Встановлення Ставиться у штатний цоколь Можуть виникнути труднощі з сумісністю ламп та цоколів, якщо несправна одна лампа – необхідно міняти обидві, інакше вони світитимуть різним світлом
Температура Близько 40% енергії йде у тепло, лампа гріється Близько 6% енергії йде у тепло, лампа не перегрівається
 
Ксенонові лампи також гріються, проте не так сильно, як галогенові. Тому менше страждає оптика автомобіля, яка псується від високих температур.
 
Сподіваємось, що після прочитання цієї статті, бажання встановити ксенонове світло та їздити з безпекою та комфортом, захочеться і Вам, в чому ми завжди раді допомогти!