Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Моторні масла

Огляди

11.03.2013

Моторні масла

Моторні масла
 

Масло двигуна

Масло є невід’ємною частиною двигуна, тому аби робота вашого авто була надійною та безперебійною необхідно дбати про якісне мастило. Головне завдання моторної оливи забезпечити надійне змащування внутрішніх рухомих деталей двигуна, щоб не було сухого тертя. Також автомобільне масло повинно забезпечити мінімальну силу тертя при максимальній герметичності робочих циліндрів.
 
Присадки в масло

Моторні оливи складаються з базового масла та різноманітних пакетів присадок.
За своєю природою мастила поділяються на мінеральні, синтетичні і частково синтетичні, або напівсинтетичні.
 
Мінеральні оливи здебільшого є недорогими, однак мають доволі непогані експлуатаційні властивості, щоправда температурний діапазон такого масла є досить вузький. Мінеральні моторні масла можна використовувати без обмежень в будь-яких типах двигунів, за винятком інших рекомендацій заводу-виробника.
 
Синтетичні оливи мають кращі характеристики за вищу ціну.Їх виготовляють з використанням складних технологій, що забезпечує експлуатацію цих масел при різних температурнихрежимах. Синтетичні мастила чудово підходять для використання в сучасних високофорсованих двигунах.
 
Напівсинтетичне мастило є поєднанням синтетичної оливи та певної кількісті мінеральної. Ці оливи наділені кращими характеристиками ніж мінеральні, оскільки мають покращену в’язкість, забезпечують ефективніший захист деталей від зносу. Напівсинтетичні оливи можна використовувати у всіх типах двигунів.
 
Заміна моторного масла

Основним показником якості для всіх видів масла є в’язкість, адже це його здатність залишатися на поверхні внутрішніх деталей двигуна і при цьому зберігати текучість. Підбирати необхідну в’язкість для конкретного двигуна варто, керуючись цілою низкою чинників: конструкцією, режимом роботи і ступенем зносу мотору, температури навколишнього середовища та ін.
 
В'язкість масла

Існує класифікація моторного масла по в'язкості, розроблена Американською асоціацією автомобільних інженерів (SAE). Вона описує в'язкість того чи іншого автомасла при різних робочих температурах. Ця класифікація підрозділяє моторні мастила на 12 класів від 0W до 60: 6 зимових (0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W) і 6 літніх (10, 20, 30, 40, 50, 60) класів в'язкості.
Буква W після цифри означає, що масло пристосоване до роботи при низькій температурі (зима). Якщо після літери W є тире, то масло – всесезонне.
Друге число в абревіатурі означає високотемпературну в'язкість, тобто чим більше це число, тим вища в'язкість моторного масла при високих температурах.
Інколи на упаковках можна побачити абревіатуру HTHS. Вона означає, що масло має стабільну в’язкість в екстремальних умовах, при дуже високій температурі.
 
Вибір моторного масла