Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Охолоджуючі рідини

Огляди

28.01.2013

Охолоджуючі рідини

Антифриз купити Львів, тосол купити ЛьвівОхолоджуючі рідини

Антифриз чи тосол: що обрати?


Неможливо переоцінити важливість охолоджуючих рідин для двигуна автомобіля. Адже без належного і якісного охолодження, серце вашої автівки не працюватиме довго та безперебійно.
 
На території України наявні два типи охолоджуючих рідин – антифриз і тосол. Останній розробили у 80-х роках в Радянському Союзі для вітчизняних автомобілів, та з поширенням на наш ринок іноземних автівок водії познайомились із закороднним аналогом тосола – антифризом. Різниця між цими двома охолоджуючими рідинами полягає в наборі та технології виготовлення присадок. Однак, якісні антифризи, як вітчизняні, так й імпортні, мало чим відрізняються.
 
До складу охолоджувальних рідин входять суміші етиленгліколю (рідше пропіленгліколю), вода і цілий пакет присадок-інгібіторів корозії.
 
Найперше, що потрібно знати при виборі атифризу – так це, які саме характеристики охолоджуючої рідини прописані в техпаспорті вашого автомобіля, а саме термін її заміни. Адже вибираючи навмання – можна завдати великої шкоди двигуну. У такому описі автовиробник може прописати як конкретних виробників, так і найменування охолоджуючих рідин, які успішно пройшли його випробування і тести, або ж визначити певний клас антифризів. Якщо ж таких відомостей з тих чи інших причин у вас немає, то обов’язково слід звернутись до спеціалістів.
 
Змінювати охолоджуючу рідину варто не рідше ніж кожні три-п'ять років, однак стежити за її станом треба постійно. Сигналом до негайної заміни антифризу може бути, також, зміна його кольору на безбарвний чи коричневий. Це перша ознака того, що належного захисту двигуна від такого тосолу чекати не слід.
 
Аби бути ефективним,тосол повинен мати деякі основні властивості. Зокрема, він має забезпечувати надійне охолодження двигуна, як за низьких температур (не замерзати до мінус 40ºС), так і за дуже високих (не закипати за 100ºС).
 
Також атифриз призначений захищати метали і сплави двигуна та системи охолодження від корозії, запобігати утворення осадів та відкладень, а також не руйнувати гуму. Ба більше, хороший тосол має бути постійною профілактикою для довгої експлуатації водяної помпи. При цьому всьому охолоджуюча рідина не має пінитись й повинна постійно підтримувати сталу густину без осаду.

Тосол інтернет магазин, антифриз інтернет магазин

Важливо, щоб до складу антифризу не входили присадки, що містять нітрити, нітрати, аміни, борати і фосфати. Адже, вони не здатні належно захищати алюмінієві деталі двигуна.
 
Зазвичай, антифризи продаються як концентрат, який треба розводити водою. На етикетці повинно бути вказано необхідне співвідношення води і концентрату, щоб отримати охолоджуючу рідину з потрібною температурою замерзання. Розводити концентрований антифриз можна тільки дистильованою водою! Варто розуміти, що чим нижча концентрація – тим вища температура замерзання, і нижча температури кипіння.  
 
Що ж до кольору антифризу – то принципового значення він немає. Таким чином виробники підкреслюють небезпечність та отруйність цієї речовини, а також полегшують виявлення протікання тосолу із системи охолодження. 

Castrol купити львів інтернет магазин
 
антифриз Mastercare купити Львів
 
Hepu купити інтернет магазин
 
Серед широкого асортименту товарів, що представлені сьогодні на ринку демократичною ціною та високою якістю, що мають всі допуски до сучасних автомобілів є антифризи фірми HEPU. Не поступаються в якості й охолоджуючі рідини від виробників Master Care та Castrol.