Шановні клієнти!

Доводимо Вас до відома, що 1.08 і 2.08 наш магазин не буде працювати в зв'язку з інвентаризацією складу.
Вибачте за тимчасові незручності!

Головна / Огляди /

Типи кріплень склоочисних щіток

Огляди

26.11.2012

Типи кріплень склоочисних щіток

 
Щітки склоочисники
 
Склоочисники є незмінним елементом будь-якого автомобіля, і якщо в гарну погоду без них ще можна обійтись, то в дощ чи сніг – аж ніяк. Їхня надійність та хороша функціональність залежить не тільки від якості щіток, але й від кріплень склоочисників. На сьогоднішній день існує доволі велика кількість кріплень склоочисних щіток. Таке різноманіття зумовлене здебільшого бажанням автовиробників заробити на додаткових деталях, однак разом з тим, це дозволяє з широкого асортименту вибрати кращу аеродинаміку та зовнішній вигляд. До початку 21 століття більшість автовиробників випускали автомобілі з стандартним кріпленням двірників – «гачком». Він і по нинішній день залишається найпопулярнішим, однак майже всі фірми виробляють авта з різноманітними «хитрими» кріпленнями.
Серед безкаркасних склоочисників існують комплекти щіток зі специфічними кріпленнями для окремих моделей авто. Їх виготовляють фірми Bosch та Valeo. Безперечним плюсом в таких кріпленнях є те, що вони дозволяють врахувати вигин скла, однак при цьому мінусом є висока ціна та складність їхнього підбору. 
Інші ж, виробляють двірники з універсальними адаптерами, однак попри легкість у виборі, вони мають гіршу аеродинаміку. Такий тип кріплень обрали фірми – SWF та Champion.
А тепер дещо детальніше про найпоширеніші кріплення щіток слоочисників.
 
Гачок J-Hook


Кріплення щіток «гачок», «Hook» або «J-hook», як вже зазначалось є одним з найбільш поширених і універсальних. Його ще позначають англійською буквою «U». Найпоширенішим розміром цього гачка є 9х3 чи 9х4, однак трапляються й інші. До прикладу, у деяких моделях Audi гачки дуже маленькі, а в Subaru Tribeca B9 гачок, як для вантажівки 12х4.
 
Side Pin

Кріплення «бічний штир» або «side pin» зустрічається в автомобілях з 2005 року випуску в таких моделях: BMW 3, Volvo S40, VW Jetta і Passat, а також на деяких авто Mercedes-Benz и Peugeot. Такий тип кріплення ще деколи називають "PininArm". Він є простим у використанні і не потребує значних зусиль для монтажу.
 
Push Button 

Кріплення «кнопка» або «push button» є дуже поширеним серед автовиробників. На щітці склоочисника міститься кнопка, яка й утримує її на каркасі. Часто таке кріплення щіток використовують фірми Volvo, Renault, Ford, Citroen, VW.
 
Pin Lock

Кріплення «Pin lock»використовується в автомобілях фірм Audi, Mercedes-Benz і Seat. Цей тип містить дещо складніший механізм установки.
 
Side Mounting

Кріплення «Side mounting» чи «Бокове кріплення»не дуже поширене й використовується лише в деяких моделях автомобілів Renault. Щоправда, раніше такий спосіб кріплення використовувався і в американських авто.
 
Pinch Tab 

Натомість кріплення «Бічний затиск» або «Pinch tab»  користується доволі великою популярністю серед європейських автовиробників, особливо серед сучасних моделей авто Audi, Fiat, Saab, а також в деяких моделях Mercedes-Benz та Opel.
 
 Bayonet Arm

Кріплення «Штиковой замок» чи «Bayonetarm» використовується в основному в автомобілях Saabта Renault, випусків після 2004 року. Трапляються й модифікації цього кріплення з двома отворами для закріплення гвинтами, але здебільшого вони використовуються на вантажіках.
 
Top Lock

Кріплення «Верхній замок» чи «Toplock» не є надто розповсюдженим типом кріплень і використовується, здебільшого, в низці автомоблів фірми BMW5 і 6 серії.
 
Claw

Також не надто поширеним є кріплення «Клешня» чи «Claw», він використовується в автомобілях Audi A6.
 
Aerotwin Multi-Clip

І на останок універсальний адаптер BOSCH Aerotwin Multi-Clip. Він розроблений інженерами фірми BOSCH в 2009 році. Його можна використовувати для кріплень «Side pin»; «Push button»; «Top lock» та «Pinch tab». Однак, для кріплення типу «гачок» його використовувати не можна.